wtorek, 7 kwietnia 2015

Bohaterowie

Willow Evans
Szalona, nieogarnięta i nieprzewidywalna dziewczyna, która po tragicznym wypadku, w którym zginęła jej najlepsza przyjaciółka staje się zamkniętą na wszystkie nowości dziewiętnastolatką. Mieszka razem z rodzicami i dwa lata młodszym bratem swojej zmarłej przyjaciółki Setem. Od czasu utraty swojej bratniej duszy chłopak zostaje jej bratem i najbliższą jej życiu osobą. Na co dzień dziewczyna ukrywa przed światem swoją prawdziwą naturę jednak przychodząc do domu jest w pełni sobą i nie wstydzi się okazywać swoich uczuć nawet publicznie. Dba o swoją rodzinę i zawsze kiedy może biegnie aby jej pomóc. Jest wspaniałą uczennicą uwielbianą przez nauczycieli. Jest w klasie maturalnej na profilu lingwistycznym (nauka języków obcych - angielski, hiszpański, rosyjski). Zakochana w Grecji, USA, Hiszpanii, Brazylii, Peru, Meksyku i oczywiście w Wielkiej Brytanii, planuje w przyszłości podróżować po całym świecie i zebrać z każdego państwa jedną pamiątkę, żeby móc uzupełnić swoją mapę (podróży), którą ma na ścianie w pokoju.  Ma wiele zainteresować m.in. astronomię, mitologię (grecką i egipską), anime, rysowanie, książki. Ma bardzo dziwne poczucie humoru...


Set Sanders
W wieku 15 lat stracił swoją siostrę i rodziców. Z pozoru zabawny, pełen życia chłopak jednak w środku przeżywający swoją własną katastrofę. Kocha Willow jak swoją zmarłą siostrę Catrine i jest ona jego jedynym oparciem po tragicznych wydarzeniach jakie go spotkały. Wie, że jedyną osobą jaka może go zrozumieć to właśnie Evans, bo też straciła w tym wypadku najbliższą jej osobę. Jest lubiany przez nauczycieli, jednak nazywany jest przez nich klasowym myślicielem. Przy wyborze kierunku w liceum waha się pomiędzy matematyczno -informatycznym a biologiczno-chemicznym, gdyż ma słabość do eksperymentów. Jednak swoje hobby postanawia odstawić na boczny tor i pomyśleć o przyszłości, dlatego wybiera mat-inf. Zawsze mówi to co myśli i nie wija w bawełnę jeśli mu coś nie odpowiada. W trudnych dla kogoś sytuacjach potrafi pocieszyć i utrzymać powierzony mu sekret w tajemnicy. Ma "dziwne" poczucie humoru, które tylko potrafi zrozumieć Willow. Szkolny przystojniak i obiekt westchnień nawet starszych od niego dziewczyn. Ma dwa główne zainteresowania: fotografia i rysowanie. 

Ethan North
Najlepszy przyjaciel Seta od podstawówki. Wie o nim dosłownie wszystko. Na początku uważany przez całą szkołę za wyrzutka (przez kolor skóry) dzięki Setowi staje się jedynym z najbardziej lubianych osób w szkole. Należy do szkolnej drużyny piłkarskiej i planuje w przyszłości grać w reprezentacji kraju. Jest bardzo wysportowany i ambitny. Ma wspaniałych kochających rodziców i stara się za wszelką cenę zrozumieć dziwactwa swojego przyjaciela, choć z marnym skutkiem. Zawsze uśmiechnięty i lubiący nawiązywać do swojego miejsca pochodzenia. Od zawsze zakochany w Catrine (siostrze Seta) przeżywa wielką stratę po wypadku. W gimnazjum wybiera to samo liceum do którego idzie Set i w którym jest Willow. Ukierunkowuje się na profil biologiczno - chemiczny, gdyż jego hobby do różnych eksperymentów zwycięża.


Nate Price
Uczeń klasy maturalnej przenosi się do tego samego liceum co Willow (nowy uczeń w szkole) jednak wybiera profil humanistyczny. W przyszłości planuje zostań dziennikarzem, więc jest bardzo otwarty na ludzi. Już pierwszego dnia szkoły zwraca uwagę właśnie na Evans, jednak ona nie wyraża większego zainteresowania chłopakiem, co jego bardziej motywuje do jej poderwania. Chłopak szybko staje się obiektem westchnień w szkole i zaczyna się nim interesować Cornelia Bell. Lubi pisać różne opowiadania, jednak jego hobby to prowadzenie bloga i redagowanie różnych artykułów w internecie. Od razu zapisuje się do gazetki szkolnej i poznaje znajomych. Wybiera akurat to liceum bo jest najbardziej prestiżowe w Londynie i znajduje się najbliżej jego nowego domu. Ma dwa lata młodszą siostrę Natalie, która trafia do klasy Ethan`a. Przez to, że we wczesnym wieku stracili matkę chłopak dba o nią i nikomu nie pozwoliłby jej skrzywdzić.


Natalie Price
Dwa lata młodsza siostra Nate`a. Rodzeństwo, lubi spędzać czas ze sobą w szczególności na świeżym powietrzu. Obydwoje mieszkają z ojcem, gdyż ich mama zmarła kiedy mieli 5 lat. Dziewczynka dorastała w towarzystwie brata, więc doskonale umie porozumiewać się z chłopakami i to właśnie z nimi łatwiej przychodzi jej nawiązać przyjaźń niż z dziewczynami. Trafia do klasy z Ethan`em i już pierwszego dnia siada z nim w ławce. Jest bardzo utalentowana muzycznie. Gra na skrzypcach i pięknie śpiewa. W przyszłości w tym kierunku planuje podążać. Dzięki Ethanowi poznaje Seta, z którym świetnie się dogaduje. W trójkę stworzą super grupę. Jest bardzo przywiązana do Nate`a. W wolnym czasie uwielbia biegać i jeździć na rowerze i rolkach słuchając muzyki. Kocha wypady do teatru i opery.


Georgia - Naomi Anderson 
Jest największym wrogiem Willow, gdyż kiedyś była przyjaciółką Catrine, jednak przez Evans straciły już tak dobry kontakt. Dziewczyna jest zaborcza, wredna i piekielnie zazdrosna. Przeżyła wypadek w którym zginęła rodzina Sandersów, gdyż pomimo tego, że nie miała tak dobrego kontaktu z Catrine to nadal ją kochała. Za wszystko zło tego świata obwinia Willow. Lubi Seta, ale próbuje go za wszelką cenę odsunąć od Will. Zdolna, jednak przez swoje intrygi spadła na rangę piękności szkolnej. Ukrywa swoje zdolności i nie pokazuje na światło dzienne swoich zainteresowań. Ukrywa się za maską modnisi a w duszy jest wspaniałą osobą. W tajemnicy przed wszystkimi jest wolontariuszką w domu opieki i w stowarzyszeniu zwolenników ochrony środowiska.  Jest wierna i kocha swojego chłopaka Shane`a. Uczennica klasy biologiczno- chemicznej. Kiedy ktoś ją zapyta czemu wybrała taki profil tłumaczy się, że chce w przyszłości produkować własne perfumy jednak tak naprawdę jest zagorzałą fanką ochrony przyrody.


Cornelia Bell
Najlepsza przyjaciółka Georgi, zafiksowana światem mody i urody. Jej rodzice mają sieć salonów odnowy. Jest najbogatszą uczennicą w tej szkole i wcale tego nie ukrywa. Ma swojego szofera do szkoły. Koleguje się tylko z pięknymi dziewczynami, ale muszą być one "brzydsze" od niej, żeby nie stanowiły konkurencji. Nie wie praktycznie nic o Naomi jednak twierdzi co innego. Widzi tylko to co chce widzieć i inna prawda ją nie interesuje. Pierwszego dnia szkoły widzi Nate`a i stawia sobie za cel rozkochanie go w sobie do końca roku szkolnego. Udaje głupią ale wie więcej niż się innym wydaje. Egoistyczna, ale w tym egoizmie śmieszna. Klasa - bio-chem.


Shane Carter
Zakochany w Georgi, nie tylko ze względu na wygląd. Widzi w niej nie tylko obiekt pożądania, ale również wspaniałą kochającą dziewczynę jaka się przy nim staje. W drugiej klasie nakrył ją jak pomagała starszym w domu spokojnej starości o od tej chwili patrzy na nią inaczej. Śmieszy go Cornelia, jednak przyzwyczaił się do jej szaleństw dotyczących mody. Nie może jednak zrozumieć konfliktu Georia - Willow, dlatego się w to nie miesza. Lubi Evans i nic do niej nie ma, ale zawsze staje po stronie Naomi. Uwielbia piłkę nożną i szybko nawiązuje znajomość z nowym zawodnikiem Ethanem. Nic nie ma do jego koloru skóry w przeciwieństwie do jego kolegów z drużyny. Kochany chłopak i wspaniały przyjaciel z którym zawsze można porozmawiać. W wolnym czasie uwielbia biegać, grać w kosza i spędzać czas ze swoim bratem bliźniakiem. Klasa mat-inf.


Charlie Carter
Najlepszy przyjaciel Shana i brat jego bliźniak. Odmieniec w rodzinie, gdyż jako jedyny postanowił kształcić się w innej dziedzinie niż sport. Woli rozwijać się w kierunku humanistycznym i językowym, dlatego wybrał klasę lingwistyczną jednak z rozszerzonym: niemieckim, portugalskim, angielskim i dodatkowym polskim. Jest bardzo ambitny i jest wszechstronnie wykształcony. Bardzo lubi Willow, gdyż uważa, że są do siebie podobni (lubi jak przyjaciółkę nic więcej). Jest bardzo zżyty z bratem i nie wstydzi się okazywać mu uczuć nawet w szkole. Podziwia go i chętnie przychodzi na mecze i mu kibicuje.Jest bardzo wrażliwy i nie lubi sztuczności wśród ludzi. Lubi Naomi natomiast Cornelia to dla niego za duże wyzwanie, dlatego nawet nie próbuje jej zrozumieć. 

Lena Evans
Mama Willow, za zabój zakochana w swoim mężu Jack`u. Jest z zawodu archeologiem i podróżnikiem. Na większość swoich wypraw zabierała Willow, jednak z czasem stawało się to coraz niemożliwe ze względu na zbliżającą się maturę córki. Po wypadku bez wahania razem z mężem złożyli papiery o adopcję Seta. Obydwoje kocha jak swoje własne dzieci i nie wywyższa nikogo. Kochająca, wyluzowana i szalona mama i żona, która jest zdolna do wymyślenia najróżniejszych rzeczy. Jej najlepszym przyjacielem był Chuck czyli ojciec Seta gdyż znali się od dzieciństwa i była świadkiem na jego ślubie. Bardzo przeżyła wypadek jednak dla dobra dzieci nie płakała przy nich ani nie poruszała tego tematu. Absolwentka Harwardu i była modelka.


Jack Evans
Ojciec Willow i ojciec zastępczy Seta. Jest strasznie zazdrosny o swoją żonę. Z zawodu jest prawnikiem i ma własną kancelarię. Poznał Lene na studiach i tam jej się oświadczył po pół roku znajomości. Określa to mianem miłości od pierwszego wrażenia. Od zawsze zazdrosny o Chucka o którym żona tak wiele mówiła, jednak gdy poznaje go osobiście uspokaja się trochę, gdyż uważa go za fajnego "gościa". Willow jest córeczką tatusia, dlatego mężczyzna robi praktycznie wszystko o co go poprosi. W wolnej chwili uwielbiają oglądać filmy przygodowe, horrory i komedie. Czytają te same książki i w przyszłości planują mieć wspaniałą bibliotekę. Ich ulubiony film to seria filmów o piracie Jacku Sparrowie - "Piraci z Karaibów".


Anthony Rogers 
Nauczyciel angielskiego i hiszpańskiego. Pracuje w tym samym liceum co jego żona - nauczycielka wf. Zazdrosny o swoją żonę, która jest uważana za piękność, nie tylko wśród nauczycieli ale i uczniów. Szczególnie pilnuje jej przez Cook`iem. Szkolny dowcipniś niekoniecznie chcący z tego wyrosnąć.
Wychowawca Willow i Charlie`go.


Nell Rogers 
Nauczycielka WF i edukacji dla bezpieczeństwa. Uwielbia udzielać się jako wolontariuszka i zachęca młodzież do tego samego. Wynagrodzona nagrodą od honorowego krwiodawstwa. Wspaniała kobieta, chętnie pomagająca uczniom. Jest wychowawcą Shane`a.


Ryan Cook 
Najbardziej surowy nauczyciel w całym liceum. Zagorzały historyk i znawca sztuki. Szczególnie cięty na humanistów i lingwistów, gdyż historia to ich kierunek. Ma słabość do mamy Willow i pani Rogers. Straszny nudziarz i zrzęda. Wychowawca Nate`a i Petera.


Harry Nelson
Nauczyciel biologi i chemii a także matematyki, fizyki i informatyki. Najlepszy przyjaciel Anthony`ego.  Uwielbiają robić sobie żarty z Ryan`a Cook`a a później zrzucać winę na uczniów. Pozytywnie walnięty i najlepszy nauczyciel w tej szkole. A także strażak w ochotniczej straży pożarnej. Samanta Sanders była jego siostrą cioteczną, ale dogadywali się wspaniale i jako dzieci spędzali razem każdą wolną chwilę. Razem przynależeli do tej samej straży i pracowali w tym samym wozie - 17. Chciał zaadoptować Seta, jednak nie miał warunków do mieszkania z chłopakiem dlatego sąd przyznał opiekę Evansom.  Jest bardzo zadowolony, gdyż zna ich osobiście i uważa ich za wspaniałych i uporządkowanych ludzi. Praktycznie codziennie w szkole rozmawia z Setem i jest jego wychowawcą.


Stephany Baker
Dyrektor szkoły i wybitnie wykształcona osoba. Uczy rosyjskiego, niemieckiego, portugalskiego a także angielskiego i polskiego. Gdyż wychowawczyni klasy biochemicznej poszła na urlop wzięła odpowiedzialność za nich. Jest "wychowawczynią" Georgi i Corneli. Szczególnie ceni pana Nelsona i za każdym razem wychwala go za jego zaangażowanie w sprawy szkolne, uczniowskie a także charytatywne. Wolny czas w szkole spędza z Nell Rogers.


Josh Moore
Sąsiad Evansów, który w wolne chwile spędza w teatrze lub oprze. Nie lubi towarzystwa innych. Jest typem samotnika zamykającego się w swoim gabinecie. Mieszka razem z żoną i synem. Jest z zawodu pisarzem i nie lubi mówić o swoich dziełach, których wielkimi fanami jest Jack i Willow Evans. Pisze książki przygodowe a także fantasy.

Znalezione obrazy dla zapytania James Marsden

Sally Moore 
Żona Josh`a i matka Petera. W przeciwieństwie do męża uwielbia być otoczona ludźmi. Co niedziela zaprasza siostrę Josh`a na obiad - Stephany Baker. Jest wspaniałą ciepłą osobą, która potrafi sprawić, że każdy poranek staje się piękniejszy. Jest bardzo rodzinną sobą, dlatego dba i spełnia każde zachcianki swoich chłopców. Kocha astronomię dlatego często odwiedza państwa Evansów i wspólnie z Willow oglądają nocne niebo przez teleskop. Uwielbia książki swojego męża i czyta je w tajemnicy przed nim. Jest wspaniałą kucharką, która wygrała krajowe mistrzostwa. Prowadzi własną restaurację - "Tam i z powrotem". Jest fotomodelką.


Peter Moore
Jest zagorzałym fanem historii dlatego uwielbia lekcje pana Cook`a. Uważa go za autorytet i w przyszłości chce być taki jak on. Typ samotnika w szkole, gdyż jest uważany za kujona. Kiedyś zakochany w Catrine dlatego teraz unika Seta. Jest zły na mamę, że jest fotomodelką, gdyż chłopaki w szkole nie dają mu spokoju i mówią różne rzeczy na jej temat. W wolnej chwili uwielbia pogłębiać swoją wiedzę i jeździć na różne obozy naukowe. Typowy erudyta. Klasa humanistyczna.


*Catrine Sanders*
Zginęła w wieku 17 lat. Najlepsza przyjaciółka Willow i Seta. Zawsze pogodna, otwarta i wiecznie uśmiechnięta. Miała takie samo poczucie humoru jak W. i S. Kochała czytać książki Moor`a i to ona pierwsza odkryła to, że był pisarzem. Była szalona i trudna do zrozumienia przez zwykłą osobę. Była zdecydowanie ulubioną uczennicą nauczycieli, gdyż potrafiła sprawić, że nawet nudna z pozoru lekcja stawała się najlepszą godziną w życiu każdego ucznia i nauczyciela. Przewodnicząca klasy, potrafiąca uspokoić swoje stado jednym machnięciem ręką. Znana w całej szkole ze swoich wygłupów, dlatego jej śmierć przeżyło tak wielu uczniów. W podstawówce przyjaźniła się z Georgią, gdyż była jej sąsiadką, jednak gdy poznała Will wiedziała, że to jest jej bratnia dusza. Jednak nie zostawiła Naomi i nadal utrzymywała z nią dobry kontakt. Była na profilu humanistycznym i uwielbiała razem ze swoim wujkiem dokuczać panu Cook`owi. Dobrze dogadywała się z Peterem, jednak nie potrafiła zrozumieć jak można w dni wolne od szkoły uczyć się. Kochała swoją rodzinę najbardziej na świecie i im poświęcała swój czas. Nie dyskryminowała brata wprost przeciwnie byli nierozłączni. Z Willow natomiast łączyła je nierozerwalna więź. Nigdy się nie pokłóciły, gdyż Catrine była osobą która potrafiła ustąpić. Nigdy w życiu się nie popłakała, chyba że ze śmiechu. Uwielbiała kuchnię pani Moore.


*Samanta Sanders*
Zginęła w wieku 37 lat. Bardzo domowa i rodzinna osoba. Uwielbiała spędzać czas z mężem i dziećmi. Miłość swojego życia zna od podstawówki. Wzięli ślub w wieku 19 lat. Samanta była psychologiem i pedagogiem szkolnym między innymi w liceum swojej córki. Traktowała Willow jak swoją drugą córkę i cieszyła się, że Catrine ma taką przyjaciółkę. Uwielbiała kolor: niebieski, zielony i żółty gdyż widziała w nich nie tylko barwy ale i wspaniałą symbolikę. Pełna nadziei i wiary na lepszą przyszłość. Była bardzo religijna. Przestrzegała wszystkich zasad. Jej największym sukcesem było zagranie w serialu Chicago Fire. Była strażakiem w ochotniczej straży pożarnej wraz ze swoim bratem ciotecznym Harrym. W wolnej chwili chętnie całą rodziną odwiedzali Evansów oraz Sally Moore.


*Chuck Sanders*
Zginął w wieku 39 lat. Uwielbiał swoją rodzinę i wszystkie jej dziwactwa. Jego najczęstszym zajęciem poza pracą było dokuczanie swojej żonie, w której podkochiwał się od podstawówki. Jego najlepszą przyjaciółką była Lena Evans. Znali się od dziecka. Był zazdrosny o Harry`ego bo Sam potrafiła więcej czasu spędzać z nim niż ze swoim mężem. Podziwił swoją żonę za odwagę i pracę w straży. Uwielbiał jeść obiady w restauracji "Tam i z powrotem" i rozmawiać z Sally. Każdą niedzielę spędzali w domu Evansów. Był dumny ze swoich dzieci i chciał dla nich jak najlepiej. Był z zawodu lekarzem i ratownikiem medycznym. Umiał świetnie pływać i w wolnym czasie zabierał swoją rodzinę na basem. Kochający ojciec i jeszcze wspanialszy mąż bardzo zazdrosny o swoją piękną żonę. Od zawsze prawdziwy romantyk pamiętający o każdej rocznicy.